Pouczenie o odstąpieniu od Umowy.

 

Prawo odstąpienia od umowy

Mają Państwo prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny.

Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia w którym weszli Państwo w posiadanie ostatniej partii lub części rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie ostatniej partii lub części rzeczy.

Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas, tj: Dariusz Chlebek prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą ALIOLI Dariusz Chlebek, adres miejsca prowadzenia działalności i adres do korespondencji: Krzeczów 224, 32-433 Lubień, adres poczty elektronicznej: sklep@alioli.pl o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą, faksem lub pocztą elektroniczną).

Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy znajdującego się poniżej.

Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

Skutki odstąpienia od umowy.

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty wysyłki rzeczy jeśli były częścią zakupu towaru u nas (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy.

Proszę odesłać lub przekazać nam rzecz na adres ALIOLI Dariusz Chlebek, Krzeczów 224, 32-433 Lubień , niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni.

Koszty dostawy zwracanego towaru ponosi Klient, czyli ponosi bezpośrednie koszty zwrotu towarów w ręce sprzedawcy. 

Prawo do odstąpienia od umowy nie daje możliwości bezpłatnego używania produktu. Zgodnie z przepisami, jeśli zwracany produkt był użyty w większym zakresie niż konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy, sprzedający ma prawo do obciążenia kupującego kosztami umniejszenia jej wartości.

W przypadku zakupu produktu, który na życzenie klienta jest wysyłany za granicę, obowiązuje Sprzedawce zwrot kosztów za zakupiony przedmiot oraz zwrot kosztów przesyłki odpowiadającemu standardowemu środkowi dostawy oferowanemu na terenie Polski. Wysyłka za granicę jest niestandardowym środkiem dostawy i nie podlega zwrotowi w pełnej formie.

Odstąpienie od umowy w sposób tradycyjny poprzez przesłanie wypełnionego formularza

Formularz dostępny do pobrania pod adresem:

FORMULARZ ZWROTU

 

Odstąpienie od umowy wykonane za pośrednictwem panelu klienta

Klient może dokonać zwrotu produktu (jeśli okres zwrotu nadal obowiązuje). Aby to zrobić, musi wykonać następujące czynności:

1. Wejść w zakładkę "Historia zamówień" na swoim koncie klienta.

2. Zaznaczyć zamówienie, którego dotyczy zwrot.

3. Zaznaczyć produkt(y), który chce zwrócić, oznaczając pole przy jego(ich) nazwie.

4. (Opcjonalnie) Wyjaśnić powód zwrotu, aby obsługa sklepu mogła lepiej zrozumieć, dlaczego klient chce to zrobić.

3b.png?version=1&modificationDate=142115

Gdy formularz jest kompletny, klient naciska "Zwróć towar", a odpowiednia informacja zostaje wysłana do obsługi sklepu. Pojawia się ona jako "Oczekiwanie na potwierdzenie" w zakładce "Zwroty produktów" na koncie klienta.

3c.png?version=1&modificationDate=142115