SLEEPEE OTULACZ SECOND STEP MELANŻOWY SZARY

OSSMS

Neuer Artikel

Otulacz Second  Step - niezbędnik każdego rodzica! To produkt, który zaspokoi potrzeby Twojego dziecka.

Kolor: melanżowy szary.

Mehr Infos

Nicht mehr lieferbar

119,00 zł inkl. MwSt.

Auf meine Wunschliste

Mehr Infos

Otulacz Second  Step - niezbędnik każdego rodzica! To produkt, który zaspokoi potrzeby Twojego dziecka.

Otulacz Second Step pasuje dla dzieci w przedziale 6,5 - 9 kg.

Nie wszyscy wiedzą o tym, że dziecko jeszcze przed urodzeniem zaczyna przystosowywać się do rytmu dnia i nocy rodziców. Kiedy pojawia się na świecie, jego rytm snu jest jednak jeszcze nieuregulowany. Otulacz to sposób na uporządkowanie cyklu snu i czuwania dziecka poprzez odtworzenie tego, co noworodek poznał już w brzuchu mamy.

Co daje Twojemu dziecku otulacz second step?

- odzwierciedla warunki znane z brzucha mamy przez co dzieci czują się bezpiecznie  - takie środowisko znały przez 9 miesięcy

- wydłuża sen dziecka

- w znaczny sposób łagodzi objawy kolki

- zapobiega wybudzaniu poprzez eliminację odruchu moro

- wyklucza podrapanie się malucha

- w błyskawiczny sposób uspokaja dziecko

Czym Otulacz Second Step różni się od innych otulaczy?

Otulacz Sleepee jest najbardziej elastycznym produktem tego typu na rynku. Aż 8% domieszka elastanu pozwala dziecku na swobodny ruch, a jednocześnie nie ujmuje otulania dziecka. W przeciwieństwie do większości tego typu produktów dostępnych na rynku, wewnętrzna strona naszego otulacza nie ma struktury pętelkowej (nie wygląda jak lewa strona bluzy dresowej), przez co nie podrażnia wrażliwej skóry dziecka.

Dodatkowo zaopatrzony jest w odpinane rękawki więc możesz go stosować jako otulacz a w późniejszym okresie  - jako śpiworek.

Jak wybrać rozmiar?

Waga Twojego dziecka  - to parametr, którym powinnaś się kierować wybierając otulacz dla malucha. Otulacz Second Step pasuje dla dzieci w przedziale 6,5 - 9 kg. Nie sugeruj się wiekiem czy długością dziecka - są one zaprojektowane tak aby spełniały swoje zadanie. Stanie się to tylko wtedy gdy otulacz będzie odpowiednio dobrany. Pamiętaj, że dzieci rodzą się z różną wagą początkowa. Odpowiednie otulenie, nawet takie, które wydaje Ci się ciut za ciasne przyniesie upragnione rezultaty a maluszek poczuje się jak w znanym i lubianym środowisku.

Jeśli Twoje dziecko zaczyna przewracać się na brzuszek  - oznacza to, ze pora przestać stosować otulacz. Dzięki odpinanym rękawkom może się on zamienić w elastyczny śpiworek! 

Dlaczego szczelne otulanie dziecka jest tak istotne?

Na pierwszy rzut oka Otulacz Second Step może wydawać Ci się za ciasny. Nic bardziej mylnego! Jeszcze chwile temu Twój maluch był w Twoim brzuchu, a tam miał naprawdę mało miejsca. Nie martw się zatem, że teraz jest mu za ciasno. Pamiętaj, że dzięki bardzo elastycznej tkaninie, otulacz dopasowuje się do dziecka.

Dobierając otulacz kierujemy się zawsze wagą dziecka. Gdy będzie za duży  - może nie spełniać swojego zadania – w za dużych otulaczach dzieci bardzo często wyjmują rączki przez otwór na szyję.

Pierwsze chwile z Otulaczem Second Step

Pamiętaj, że musisz dać sobie i dziecku chwilę na zapoznanie się z otulaczem. Jeśli dziecko na początku płacze podczas  otulania - nie przejmuj się! To zupełnie normalne i wcale nie świadczy o tym, ze maluch tego nie lubi, źle się czuje czy ma za ciasno.

Dziecko po 9 spokojnych miesiącach w macicy mamy,  znajduje się nagle w nowym świecie. Płacz jest jedynym środkiem wyrazu - może oznaczać mnóstwo rzeczy, choćby reakcje na coś nowego. Dlatego im wcześniej zapewnisz dziecku możliwość "miękkiego lądowania" poprzez odzwierciedlenie „macicy mamy” w postaci otulacza - tym szybciej i dziecko i Ty zaznacie uczucia spokoju i wydłużonego snu.

Jak często stosujemy Otulacz Second Step?

Otulacz powinno się stosować nawet kilka razy w ciągu dnia, gdy dziecko jest noworodkiem. Natomiast otulacz second step stosowany jest przeważnie jako drugi otulacz dziecka – gdy maluch przekroczy wagę 6,5 kg i wyrośnie ze swojego pierwszego otulacza. Wówczas maluch przyzwyczajony jest już do otulania. Natomiast jeśli jest to Twój pierwszy otulacz dla dziecka stosuj go w ciągu dnia aby przyzwyczaić malucha do spania w nim natomiast docelowo używaj go przede wszystkim na noc.

Kilka wskazówek jak korzystać z Otulacza Second Step

- Zacznij otulanie dziecka, w momencie kiedy jest najedzone, przebrane - spokojne. Przy pierwszych próbach otulania unikajmy momentów, w których dziecko jest bardzo zmęczone i wszystkie bodźce zewnętrzne mogą go drażnić.

- Nie przegrzewaj dziecka! Latem wystarczy body na ramiączka, a na to Otulacz Second Step, natomiast w chłodniejsze miesiące załóż dodatkowo pajacyk.

- Daj sobie i dziecku czas na przyzwyczajenie się do nowego sposobu otulania. Niektóre dzieci czują się komfortowo w nowym otulaczu już od momentu założenia, ale są też takie, które potrzebują na to chwili.

Sposoby na wyciszenie dziecka:

1.     Włóż dziecko w otulacz

2.     Jeśli Twoje dziecko używa smoczka - daj mu go do possania

3.     Utul dziecko przytulając do piersi

4.     Delikatnymi ruchami ukołysz malucha

5.     Zaśpiewaj kołysankę lub włącz tzw. „biały szum“ (np. dźwięki suszarki, odkurzacza etc.)

6.     Odłóż dziecko do łóżeczka.

WAŻNE: Pamiętaj, aby dziecko ubrane w otulaczu kłaść ZAWSZE na plecach.

Bewertungen

Eigene Bewertung verfassen

SLEEPEE OTULACZ SECOND STEP MELANŻOWY SZARY

SLEEPEE OTULACZ SECOND STEP MELANŻOWY SZARY

Otulacz Second  Step - niezbędnik każdego rodzica! To produkt, który zaspokoi potrzeby Twojego dziecka.

Kolor: melanżowy szary.

Zubehör

    30 andere Artikel in der gleichen Kategorie: